Інтеграція системи управління земельним банком AgriChain Land та сервісу аналітики Vkursi Zemli

Agri Chain
2 min readApr 14, 2021

--

Система управління земельним банком AgriChainLand поєднала можливості двох провідних IT-платформ у агросфері — AgriChain та VkursiZemli. Це дозволяє підвищити ефективність управління земельним банком і створює для користувачів додаткові переваги

Одними з головних проблем сільськогосподарської галузі наразі стають нефаховий державний облік земель та халатне ставлення бізнес-середовища до обліку свого земельного банку, що сформувалося за часів високомаржинальності агробізнесу.

Щоправда, останнім часом Держгеокадастром була проведена велика робота у цій сфері та налагоджене функціонування електронної публічної карти з 2013 року. Також дали свої результати регулярні внесення змін до законів, наказів та нормативних актів. Але не вирішеним залишилося питання обліку та систематизації інформації, що накопичилася до цифровізації даних. Наслідком відомої «шахматки» стають перешкоди у веденні бізнесу, проблеми у взаємодії бізнесу з державними органами та конфлікти фермерів з пайовиками. А головне — ускладнюється процес захисту прав на землю, що особливо важливо напередодні відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Тому все більше агрокомпаній починають проводити земельний аудит та наводити лад у своєму земельному банку, і в цьому їм на допомогу приходять спеціалізовані ІТ-рішення.

IT-компанія AgriChain постійно розвиває власні рішення, при цьому приділяючи велику увагу одному зі своїх флагманських продуктів — системі управління земельним банком AgriChain Land. Адже кожен аграрій знає: агробізнес починається з ефективного управління головним агроактивом — земельним банком. На створення системи пішло два роки, а процес вдосконалення — це безперервний рух вперед для забезпечення максимального комфорту користувачів продукту та створення доданої вартості для бізнеса клієнтів.

Одним з рішень стала інтеграція із сервісом аналітики та даних про земельні ділянки VkursiZemli. Сервіс допомагає агробізнесу та громадам працювати з відомостями про земельні ділянки, їхніх власників та користувачів з відкритих державних реєстрів.
Відтепер користувачі AgriChainLand мають можливість отримувати дані з реєстрів напряму із системи. Інтерфейс для роботи з VkursiZemli — у розширеній формі картки ділянки на вкладці «Інформація з реєстрів».

Вже реалізований функціонал дає можливість отримувати актуальну інформацію з:

  • Публічної кадастрової карти України (ПККУ);
  • Державного земельного кадастру (ДЗК);
  • Державного реєстру речових прав (ДРРП);
  • порталу нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (НГО).

Інформація безпосередньо надходить із серверів Міністерства юстиції України та інших органів влади, тому всі дані актуальні тією мірою, якою актуальні дані в офіційних державних реєстрах.

Також для користувачів доступна опція моніторингу змін як по окремій земельній ділянці, так і по контрагенту. Це інструмент для підвищення безпеки земельного банку, що сповістить користувача системи про незаконні реєстраційні дії щодо ділянок. Оновлення та моніторинг даних з реєстрів — зручний та важливий інструмент аудиту спеціалістів земельної служби агрокомпаній.

Завдяки інтеграції AgriChain із VkursiZemli агровиробник отримує всі необхідні дані в одній системі. Така співпраця не лише розширює набір інструментів з ефективного управління земельним банком, а й дозволяє навести лад у власному земельному банку та збільшити дохід компанії в цілому.

--

--